23 Şubat 2015 Pazartesi

JANJAN TAŞLI- YARASA KOL ''TUNİK'' ;)

Merhabalar merhabalar... :)

Gribal hallerimi önemsemeyip dün birazcık gezmelere gideyim dedim..İyi etmedim tabi :)Ziraa.bugün gribal hallerim tam olarak gribe dönmüş durumda:)Kuzenim mukocan angaranın bağlarından kopmuş gelmiş.Evde dinlenmek olmazdı elbette :p :)

Bu gördüğünüz tuniğin kumaşını 4 TL ye aldım :o ;) iki metre kumaştan çıkıyor.
Kürk yakayla kombin yaptım.Bu yaka seyyar,kombin olabilecek kıyafetlerimle kullanıyorum.Adeta bütünleşmiş durumdayız :)Anlayacağınız çok seviyorum kendilerini ;) 
Çanta indirimden..Takılarımda sosyete pazarından ;) koyu lacivert-dar paça kot pantolonum taba rengi putilerimle.Şıkşıkıdık gezmelere gittim..
Dış kıyafet olarak daha önceki yayında bahsettiğim sax mavisi kapla kombinimi tamamladım..İlerleyen zamanlarda boydan fotoğrafını paylaşıcam..
Yeni bir kumaş ve tasarımla elbette;)

 © copyright - [kopyalanma hakkı saklıdır ]


Kumaşın
 desenleri biraz silik kaldı.Desenleri belirginleştirmek için janjanlı( ütüyle yapışabilen)minik kristal  taş kullandım.Gördüğünüz gibi sadece ufak ufak serpiştirdim.Siz isterseniz,zevkinize göre daha belirgin şekilde kullanabilirsiniz.
Bu taşları yapıştırırken bilmeniz gereken;az az yerleştirip yapıştırmanız.Aksi durumda taşlar kayabiliyor.Yapıştırıcıları kuvvetli olduğu için,ütüyü kısa süreli kıpırdatmadan bastırıp çekmeniz yeterli.Sonra üzerine pamuklu bir tülbent koyup bastırın ki iyice yapışsın.Genelede düşme olmuyor.Ama her ihtimale karşı kumaşın tersinden de ütülemenizi tavsiye ederim.
Tuniğin fermuarını arka orta dikişten yaptım.18 cm lik sarı-metal dişli fermuar kullandım.Genelde tunikler de fermuarı arkadan çalışmayı tercih ediyorum.İsterseniz tuniğin ön kısmını dikişli yapıp,(koyu renklerde)fermuarı önden de çalışabilirsniz.Bunun için oldukça güzel fermuarlar çıktı.

Ortaya çıkardığınız tasarımları,her ne olursa olsun severek kullanmanız çok çok önemli..Şöyle giyindiniz baktınız hoşunuza gitmedi.Yenilerini tasarlayın dikin ve giyinin... ;)

Ben bu işe gerçekten aşığım... ♥♥♥ ;)

                                                 © copyright - [kopyalanma hakkı saklıdır ]     


                                                         Sevgiyle kalın ...♥ 

                                                        ''Hayat'a Renkler Gerek '' ;)

5 yorum:

angelaah91 dedi ki...

great blog, very inspiring
lets follow each other! just let me know and I will follow back :)

- www.angelaah91.blogspot.nl

acr moda dedi ki...

Hello angelaah :)Thanks for the visit and the interest ^_^Bursa Turkey with love;)

Adsız dedi ki...

Merhabalar. Blogunuz yeni açılan moda sitemize eklenmiştir. Böylece site trafiğiniz daha hızlı artacaktır. Başarılarınızın devamını dilerim. Blogunuzun bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz>> ACR MODA

ceyda cengiz dedi ki...

Merhaba blogunu takipteyim benimde bakım ve sağlıkla ilgili bir blogum var takip edersen sevinirim :)
http://ceydacengiz.blogspot.com.tr/

Kırmızı Rugan Ayakkabılarım dedi ki...

Merhabalar bloğunuzu Modaland'da keşfettim ve izlemeye aldım :) Bana da bekliyorum :)
http://kirmiziruganayakkabilarim.blogspot.com.tr/